Győztes tavaszkezdet a Serdülőknél!

Serdülő csapatunk Mezőkövesden mérkőzött meg a helyi csapat lányai ellen, a felkészülésről, várakozásokról, illetve a mérkőzésről Zelizi Miklós számolt be:

Elkezdődött! 2022.02.16.-án Serdülő csapatom elkezdte a tavaszi pontvadászatot. Felemás érzésekkel indultunk útnak, mivel a pandémia miatt, sok kérdőjel akadt, így a felkészülésünk nem volt zökkenőmentes. Sokan voltak a betegek, vagy éppen kontaktszemélyként kellett otthon karanténban  maradniuk. Ennek ellenére, bizakodva indultunk Mezőkövesdre. Az őszi fordulóban, ha nem is könnyen, de sikerült legyőznünk őket, ezért  elvárás volt részemről, hogy a mai mérkőzésen megismételjük ezt. Jól indult a mérkőzés, z első perctől kezdve bátran támadtunk, és a védekezésünk is rendben volt. Sikerült 4-5 gólos előnyre szert tenni, ami elbizonytalanította az ellenfelünket és mi felszabadultabban játszhattunk, ennek köszönhetően 7-8 góllal is vezettünk. Volt pár megingásunk, hullámvölgybe kerültünk., de ebben a kapusunk Flóra sérülése is benne volt. Az időkérésnél megpróbáltam a lányokat megnyugtatni, kapcsolják ki a sérülést, és a mérkőzésre koncentráljanak. A kapusaink sérülése miatt, a szélső posztokon bevethető Fülöp Mira vállalta magára a kapus szerepét, aki a mérkőzés folyamán sok szép védést is bemutatott. Köszönjük neki! A második félidőben, sort cseréltünk, hogy mindenki játékba lendüljön,  jó volt látni, hogy a padról beállt játékosok ott folytatták a mérkőzés menetét, ahol a többiek abba hagyták, így az eredmény nem változott. Védekezésünk jó volt, mutatja, hogy sikerült ellenfelünket 20 gól alatt tartani. Egyetlen negatív problémát tudnék megemlíteni. Sajnos a sok gyakorlás ellenére, a heteseket rossz százalékkal lőttük! Ezen kell javítanunk.

Mezőkövesdi KC – KK Hajdúszoboszló 19-27